Podívejte se na proměnu interiéru hotelu Stoh ve Špindlerově Mlýně. Podívejte se na výsledek designérské práce, který je možný dosáhnout i s minimálními finančními prostředky v rekordně krátké době jednoho měsíce. Jediné co je k tomu třeba, je jasný návrh interiéru, a "osvícený" investor, který nechá designéra koncepci naplnit.
Díky práci designéra, která spočívala především ve správné volbě návrhu jednotlivých místností, zařizovacích předmětů, materiálů a barev dostal celý prostor hotelu přátelskou atmosféru, pocit klidu, tepla a pohodlí. Horská ubytovna se tak přeměnila v komfortní hotel s výrazným stylem a zapamatovatelnou atmosférou inspirovanou kvalitními alpskými interiéry.
Původní stav interiéru restaurace byl rozdělen na dvě části. Úkolem designéra bylo i zakomponování stávajícího vybavení.
Restyling si vyžádal odstranění dělící příčky a vytvoření "srdce" interiéru, kterým se stal krb s dominantou extravagantního slona s parožím a starý teakový stůl pro 8 - 10 hostů. Ostatní stoly byly stylově překryty ubrusy a na židle byly ušity potahy.
Interiér restaurace musí plně odpovídat kvalitě nabízené kuchyně.
Každá změna obytného prostoru si žádá zpracování koncepce. Restyling hotelu Stoh spočíval především na vytvoření jasného motivu a stylu, který by povznesl úroveň celého interiéru s minimem finančních prostředků. Kromě přírodních materiálů, jakými jsou dřevo, kůže, kámen a kožešina, teplých odstínů, které přispívají k útulné atmosféře, jsme zvolili i výrazné extravagantní prvky.
Zvolené barvy - hnědá, béžová a terakotová se opakují v různých mutacích ve všech veřejných prostorách.
Tradiční anglické tapety, kvalitní lněné textilie a promyšlené tóny výmalby doplnily stávající zařizovací předměty. Volili jsme jeden vzor tapet ve třech barevných variantách, doplněný o textilie na závěsy a přehozy ve stejném vzoru.
Barvy hrají v celém hotelu výraznou roli, ale nejvíce vás jistě zaujmou ve spodních salonkách. Oba salonky totiž postrádají okna, a proto bylo právě v těchto místnostech velmi důležité dbát na výběr jasného a zároveň teplejšího odstínu. Zvolili jsme barvu terakoty, kterou jsme v souladu s koncepcí doplnili o hnědé, béžové a kovové tóny.
V hotelu, kromě slona s parožím, najdete i věšáčky v podobě mysliveckých zajíců, staré plechové lampy nebo obložení baru starými dřevěnými fošnami.
Návrh interiéru: Lucie Dudáková, Styl & Interier
Interiér podle znamení Kozoroha
Dekorování podle znamení Vodnáře
Ušijte si zimní potah na dětskou židly
Poradíme vám, jak stylově vyskládat dříví v interiéru